VO CO TADY GOU??? SE NEPTEJ A ZJISTI TO!!!

PUZZLE aneb Kdo si hraje, zlobí dvakrát tolik 2.

15. září 2008 v 0:00 | ZoUííí |  twc
autor: ZoE
betaread: Janule
(Jsi-li TWINCESTNÍ fans z ČR, potom se tahle povídka týká i TEBE, jsi její součástí :DD )
(pic by Syhrael)
"Jo, fakt dobrý, tak trochu jiné fans z ČR," zabručím.
"Si asi myslí, že nemáme nic lepšího na práci, než skládat a rozkládat tu jejich hloupou krabici plnou puzzle blbostí, pche!" se otočím a jdu konečně na zahradu.
"Ale obrázek chybí," stačí ještě pípnout Bill, než za sebou praštím dveřma.
* ° * ° *
Rozvalím se do pohodlného křesla tak, aby na mě nesvítilo, nasadím si sluneční brýle a usrknu první doušek ledového mátového čaje, abych se uklidnil. To bylo zase dopoledne. Bill, hračička, místo aby tu krabici hned vyhodil, se určitě co nevidět pustí do skládání toho nesmyslu. Úplně ho vidím, jak nadšeně běhá po baráku a hledá místečko, kde by se ten gigant nejlépe vyjímal. Přece jen, 10.000 kousků chce pořádný kus místa. Ale on si poradí. Jak jde o hraní si a o pohádky… v tom je prostě nejlepší. Na tváři se mi vyloudí nehraný úsměv.

Např. na Ježíška věřil do patnácti let. A přestal až v momentě, kdy pod stromečkem nebyli rodiče, které si nejvíc přál. Bohužel, tohle přání nemohl splnit už nikdo. Právě v tom roce zahynuli při dopravní nehodě. Ale Bill věřil až do posledního okamžiku, že na Vánoce je dostane zpět. Nestalo se tak. Kruté procitnutí v čase lásky a kouzel. Ještěže tu s námi byli babi s dědou, jinak by nás děcák neminul. Od té doby žije Bill ve svém vlastním světě.
Nebo v loni, v sedmnácti, se pro změnu hádal s učitelkou biologie, že děti nosí opravdu čáp. Chápete? V sedmnácti! To byla zase ostuda. Dalo jí to fakt hodně práce, aby našemu mega naivnímu Billíčkovi vysvětlila, že děti nenosí čáp, ale vrána… Prostě teď už Bill ví, že děti přichází na svět i bez pomoci kouzel a jakýchkoliv zvířátek. Za tohle Billa miluju. Je svůj, má ten svůj svět, kde jen tak někoho nepustí. Naopak, někdy je moc těžké vytáhnout jej zase zpět do reality, z barevného a optimistického světa pohádek, kde je všechno možné.
"Mám to, Tome, mám to!" křičí na mě šťastně Bill z okna v patře.
Hm, skvělé, sice nevím co, ale je to skvělé a dál popíjím mátovou lahůdku.
"Tomíí…," v ten moment Bill vybíhá z domu se zářivým úsměvem...
"Tomi, našel jsem perfektní místo, kde ty puzzlata můžeme složit!" vychrlí na mě jedním dechem.
Neustále skáče, pobíhá kolem mě, nadšeně tleská ručičkama a ještě si u toho všelijak podupkává.
"Ty jsi fakt jak holčička, miláčku," najednou ze mě vypadne.
"Holčička??" … "Já??" … "A… miláčku???" … "Ou, Tomi…?" Bill v ten moment přestane poskakovat a sladce se na mě podívá, tak jak to umí jen on.
"Ou kej, holčička… si koupím tu černou sukýnku s růžovým laclem… snad ji ještě neprodali," dorozumuje a jemně si malíčkem rozetře balzám po rtech.
"Ale Bille… jsem to řekl jen tak, ty… ty jsi kluk, i když se maluješ," jsem tomu zase dal a obočí mi pobaveně vyletí.
"Kluk nekluk… nuda… nuda to jejich oblečení… žádné barvičky, žádné volánky, žádné sukýnky, žádné vysoké podpatky a žádná třpytivá cinkrlata!" zoufale pípe Billda a naoko smutně na mě mrkne.
"Tak jo, bráško, kup si tu růžovou suký, kup si co chceš… stejně dneska nosí všichni všechno, tak co." Nevzrušeně utrousím a rukou plácnu na křeslo vedle sebe, ať si to třeštidlo konečně taky sedne. Billík je jako vzorné děcko. Pokaždé, když něco chce, si přijde vyžádat povolení a já jako slabý "rodič" mu vše dovolím. Má jeden praštěný nápad za druhým. Bill ví, že mu nedokáži říci ne. Přesto mu očička vždy spokojeně zajiskří, když uslyší můj souhlas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ilon ilon | Web | 15. září 2008 v 10:13 | Reagovat

Tyhle začátky jsou prostě nádherný. Ráda si to čtu znovu, jak tam popisuješ Billa, tu jeho roztomilost, krása :)))

2 uNhApPiNeSs uNhApPiNeSs | Web | 15. září 2008 v 15:52 | Reagovat

to je takovýý pakoo ten Bill .... xDD Kluk nekluk... xDD ... ááááá *in love*

3 Billinka Billinka | Web | 15. září 2008 v 16:10 | Reagovat

super další dílek xD to mám zase počteníčko na celej den,a budu to zase číst dokolečka dokola xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama